Home Boys' Lists Girls' Lists Men's Teams Women's Teams News Photos Contributors Links Help Sign-UpOnline Store
College Recruiting Lists | TennnisRPI Lists | The Hot 100 | Top Prospects | College Commitments | Advanced Search  
 
 

Player Information


Dillon Brozyna
Tampa, Florida
 
Saddlebrook Prep
Graduate, Class of 2004
 

Please Note: Although this player has been confirmed as graduating in the class of 2004, all of the ranking analysis is currently based on him being in the class of 2003.

Overall Record: 21-3  
BIG HITTERS SPRING SECTIONAL BG18
March 6-8, 2004
Frank Veltri Tennis Ctr., Plantation, FL
Boys' 18 Singles
Complete Results
Round Wins Losses Score
64 Mark Oljaca (217)   6-0;6-0
32 Aaron Brown (349)   6-1;6-1
16 Brennen Phippen (123)   6-3;6-2
Q   Attila Bucko 6-3;3-6;6-3
SEMINOLE COUNTY WINTER DESIGNATED BG18,1
February 7-9, 2004
Red Bug Lake/Sanlando Parks, Casselberry, FL
Boys' 18 Singles
Complete Results
Round Wins Losses Score
32 George Navas (18)   7-5;6-4
16 Samuel Garland (60)   6-3;6-1
Q Gabriel Mattos (69)   6-0;-6(8;6-0
S Andrew Mazlin (53)   6-3;4-6;6-4
F Konstantin Lazarov   3-6;7-6(7);4-0 RJ
DAVE BARKESDALE JR. DIXIE WINTER SECTIONA
January 17-19, 2004
Tampa Recreation Dept, Tampa, FL
Boys' 18 Singles
Boys Consolation 2
Complete Results
Round Wins Losses Score
64 Tyler Owens   6-0;7-6(5)
32 Scott Bruckmann (94)   6-1;6-1
16 Samuel Garland (60)   5-7;7-5;6-3
Q   George Navas (18) 6-4;6-2
Q James Roesch (122)   6-3;7-6(5)
S Brennen Phippen (123)   4-6;6-3;6-3
SEMINOLE LAKE SUPER SERIES
January 3-5, 2004
Seminole Lake Raq Club, Seminole, FL
Boys' 18 Singles
Complete Results
Round Wins Losses Score
Q Stephen Coulis (191)   6-4;6-2
S Aaron Haines (222)   6-3;6-0
F Takahide Kajikawa   7-5;6-1
CHRISTMAS SUPER SERIES
December 13-15, 2003
Seminole Lake Racquet Club, Seminole, FL
Boys' 18 Singles
Complete Results
Round Wins Losses Score
16
N. Thuell
  6-2;6-3
S Istvan Bolgar (93)   6-2;6-2
F Gabe Wapner   6-0;6-0
EDDIE HERR INTL. JR. TENNIS CHAMPIONSHIPS
December 1-7, 2003
Bollettieri Sports Academy, Bradenton, FL
Boys' 18 Qualifying
Complete Results
Round Wins Losses Score
64
P. Brighten
  7-5;6-0
32
P. Morrisey
  6-4;6-4
16  
D. Yoo
6-2;4-6;7-5
BECOME A FAN
 
  Help build our following.
 
  Follow us on Facebook
 
RECENT COMMITMENTS
9/02 Eric Rutledge chooses Wake Forest
9/01 Ally McKenzie chooses St. Louis
8/31 Alex Ross chooses Vanderbilt
8/29 Gunther Matta chooses California
8/27 Kiersten Cox chooses Belmont Abbey
8/27 Risa Nakagawa chooses Georgetown
8/26 Victor Pham chooses Columbia
8/25 Alex Wittenbaum chooses Marian (IN)
8/24 Yuki Asami chooses Pacific
8/23 Sera Martorelli chooses Army

Full Listings: Boys' Commits & Girls' Commits

 
 THE LATEST FROM TENNIS EXPRESS
9/02 Enjoy great savings on adidas apparel for men and women! Shop here
9/01 Read up on @rogerfederer's weapon of choice, the Wilson Pro Staff RF 97 available now for pre-order
8/31 Get the low-down on what @RafaelNadal would of worn at the #USOpen
8/29 Been following along for the #smashthesilence challenge? Get in on the action and rub elbows with the Djoker himself!
 
 

Page updated on Wednesday, December 14, 2005 at 9:57:09 AM
Contact our web team with any corrections